Menu

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Lipiec 10, 2017 - otworzenie sklepu
Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Obecnie założenie dobrego sklepu internetowego związane jest z koniecznością posiadania znacznych nakładów finansowych. Łączny koszt sklepu internetowego może być porównywalny do wydatków związanych z uruchomieniem tradycyjnej firmy. Ostatecznie, przybliżona kwota przeznaczona na ten cel zależy jednak przede wszystkim od wybranego wariantu.

Darmowa platforma do obsługi e-sklepu

Najtańszą dostępną na rynku opcją jest wykorzystanie darmowego oprogramowania, na którym bazować będzie platforma sklepu internetowego. W takim przypadku koszty związane są z rejestracją domeny (ok. 50zł), wykupieniem hostingu (ok 100zł) oraz eksploatacją sprzętu komputerowego i zakupem opakowań (ok. 200zł). Założenie sklepu internetowego w ten sposób pozwala na tani i ekonomiczny start, jednak darmowe oprogramowania są dość mocno ograniczone, oraz pozbawione możliwości personalizacji, a także wymagają pracochłonnej konfiguracji. Wiele czynności też będzie utrudnionych jeśli nie będziemy znać się na programowaniu stron www. Dodatkowe zatrudnienie grafika odpowiedzialnego za stworzenie nowej szaty graficznej dodatkowo zwiększa koszt sklepu internetowego o minimum 1500 złotych.

Wykupienie abonamentu oprogramowania

Wiele sklepowych platform sklepowych oferuje wykupienie abonamentu na oprogramowanie. Wówczas koszty wyniesie minimum 50 zł miesięcznie, jednak abonament pozwala na korzystanie z gotowego oraz indywidualnie skonfigurowanego sklepu. Mamy przy tym darmową szatę graficzną, a nawet kreator za pomocą którego stworzymy samodzielnie szablon graficzny. Dodatkowo możemy liczyć na ciągłe aktualizacje oprogramowania i wsparcie techniczne w obsłudze sklepu. Platformą która zapewnia funkcjonalność na poziomie dedykowanego oprogramowania jest https://sky-shop.pl/. Koszt najtańszego abonamentu to ok. 100 zł miesięcznie.

Zaprojektowanie e-sklepu od podstaw

Zlecenie wykonania gotowego sklepu od podstaw jest najdroższym wariantem. Założenie sklepu internetowego na tej zasadzie wymaga poświęcenia przynajmniej 5000 złotych na początek. Dodatkowo można zatrudnić webmastera do jego bieżącej obsługi, co zwiększa wydatki związane z uruchomieniem e-sklepu o ok. 1000 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *